Autor
Kinga Żebrowska
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Autorka ponad 500 artykułów popularnonaukowych dotyczących zagadnień z pediatrii, ginekologii i szeroko pojętego parentingu.
Współautorka publikacji naukowych.
Realizuje szkolenie specjalizacyjne z położnictwa i ginekologii w oddziale 3. stopnia referencyjności w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Poza codzienną pracą w szpitalu i przychodni, pisząc artykuły, staram się przybliżać Pacjentkom medyczne zagadnienia w jak najbardziej przystępny sposób
Zobacz wszystkie artykuły napisane przez tego autora
Zmiany w urlopie rodzicielskim w 2023
W 2023 planowane są zmiany dotyczące urlopów po urodzeniu dziecka związane z długością trwania urlopu rodzicielskiego. Zostanie on wydłużony, co umożliwi ojcom spędzenie więcej czasu ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Jak zmieni się urlop rodzicielski na początku roku?
Ciąża urojona
Niektóre kobiety zauważają u siebie objawy ciąży, mimo że w ciąży nie są. Ciąża urojona jest rzadkim schorzeniem pojawiającym się najczęściej u kobiet bezskutecznie starających się o dziecko. Jak stwierdzić ciążę urojoną i jakie są jej objawy?
Kwas hialuronowy w ciąży
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują coraz większą popularność w Polsce. Jedną z wykonywanych procedur jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego podskórnie. Czy zabieg ten można jednak bezpiecznie wykonywać również w trakcie trwania ciąży?
USG 3D w ciąży- czy warto zrobić?
W ostatnich latach coraz większą popularność wśród przyszłych Rodziców zyskuje USG 3D. Niewątpliwie jest to wspaniała pamiątka na wiele lat, ale pojawia się pytanie, czy może zastąpić klasyczne USG w ciąży? Sprawdź, czy warto zrobić USG 3D w ciąży i kiedy najlepiej je wykonać.
Ból podczas owulacji
Wyznaczanie dni płodnych oraz owulacji jest bardzo istotne dla wielu par starających się o dziecko. Część kobiet korzysta z kalendarzyków oraz mierzy temperatury, ponieważ podczas jajeczkowania odczuwa dolegliwości bólowe w podbrzuszu zwiastujące dni płodne. Dlaczego owulacja boli i jak można złagodzić ból owulacyjny? Dowiedz się już dziś!
Ciąża donoszona
9 miesięcy to obecnie coraz rzadziej używane określanie czasu trwania ciąży. Posługiwanie się tygodniami jest dużo bardziej precyzyjne. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że stosunkowo niewielka liczba ciąż kończy się w wyznaczonym wcześniej terminie porodu. Najważniejsze jest, aby ciąża była donoszona. Sprawdź, kiedy mówimy o ciąży donoszonej i z czym wiąże się poród przedwczesny.
Czosnek w ciąży
Czosnek jest bardzo popularnym elementem dań, a także jednym z naturalnych sposobów walki z przeziębieniem. Z tego też powodu przyszłe mamy zastanawiają się, czy czosnek w ciąży jest bezpieczny. Sprawdź, jakie skutki uboczne może mieć spożywanie czosnku w nadmiernych ilościach.
Espumisan w ciąży
Ciąża to okres, w którym pojawić mogą się różne nieprzyjemne dolegliwości. Jednym z objawów, na który skarżą się przyszłe mamy są uciążliwe wzdęcia. Z tego powodu, wiele kobiet ciężarnych zastanawia się, czy lek stosowany do tej pory na wzdęcia- Espumisan, można również bezpiecznie zażywać w trakcie trwania ciąży.
Ciąża pozamaciczna- dlaczego powstaje?
Ciąża pozamaciczna stanowi około 0,5% wszystkich ciąż. Jej nieprawidłowe umiejscowienie uniemożliwia rozwój dziecka i jest wskazaniem do ukończenia ciąży. Niektóre kobiety są bardziej narażone na wystąpienie ciąży ekotopowej. Jakie są jej przyczyny? Jak objawia się ciąża pozamaciczna?