Wybierz swój region
Przejdź do:
Europa:
Azja:
Afryka:
Umów konsultację o krwi pępowinowej
Skontaktuj się z nami już dziś!
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach? Uzupełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej, aby udzielić Ci wszelkich potrzebnych informacji oraz odpowiedzieć na Twoje pytania.
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych Sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.
Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych w PBKM*
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez PBKM w celach marketingowych*
Wyślij
Promocja wasza pierwsza wyprawka
Menu:
Baza wiedzy
Oferta
Zaufali nam
O nas
Kontakt
Z bazą wiedzy PBKM możesz być pewien, że masz dostęp do najbardziej aktualnych i wiarygodnych informacji dotyczących komórek macierzystych i ich zastosowań medycznych.
Poznaj kompleksową ofertę zabezpieczenia krwi pępowinowej, obejmującą różne warianty pozyskania komórek macierzystych oraz dostępne tylko w naszym banku usługi uzupełniające
Zaufali nam lekarze, położne oraz osoby ze świata filmu oraz mediów, doceniając naszą wysoką jakość obsługi oraz innowacyjne podejście do przechowywania komórek macierzystych.
27.03.2022
1 min. czytania
Redakcja PBKM
Oceń artykuł:
Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0
Udostępnij:
Wiek ciąży – ile trwa ciąża?
Ciąża rozpoczyna się wraz z momentem zapłodnienia. Z medycznego punktu widzenia jednak, czas trwania ciąży określany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Powodować to może nieścisłości związane z dokładnym wiekiem ciąży. Czy faktycznie ciąża trwa 9 miesięcy? Jak lekarz wyznacza termin porodu na podstawie badania USG?
Kiedy najwcześniej zrobić test ciążowy?
Pozytywny wynik testu ciążowego z apteki nie jest wyrocznią, ale pozwala uznać ciążę za wysoce prawdopodobną i wstępnie ją potwierdzić – jednak wykonany zbyt wcześnie, może dać fałszywie ujemny wynik. Kiedy zrobić test ciążowy, żeby mieć pewność jego wiarygodności? Jak to działa, jakie są rodzaje testów? I co dalej? Jak i kiedy diagnozuje się ciążę? Sprawdź!
Początek ciąży – objawy, których można się spodziewać i nietypowe reakcje organizmu
Początkowe objawy ciąży pojawiają się już kilkanaście dni po zapłodnieniu. Często mylnie interpretowane są jako zwiastun zatrucia pokarmowego lub grypy. Z czasem zmieniają charakter i intensywność. Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Jakich dolegliwości można spodziewać się później? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.
Amniopunkcja – inwazyjne badanie prenatalne
Amniopunkcja jest badaniem zaliczanym do inwazyjnych badań prenatalnych. Mimo to, obecnie ryzyko powikłań określane jest jako 0,1%. Amniopunkcja dostarcza wielu informacji dotyczących m.in. kariotypu dziecka. W przypadku wykrycia nieprawidłowości możliwe jest więc wdrożenie odpowiedniego postępowania jeszcze na etapie ciąży. Jak przebiega amniopunkcja i jakie są jej możliwe powikłania?
Zwolnienie L4 w ciąży – komu przysługuje?
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sam fakt bycia w ciąży nie uprawnia do pójścia na zwolnienie lekarskie. Dopiero złe samopoczucie kobiety, powikłania ciąży lub inne wskazania określone przez lekarza ginekologa są powodem wystawienia popularnego L4 kobiecie ciężarnej. Sprawdź jakie są przesłanki medyczne do wystawienia zwolnienia lekarskiego w ciąży, na jak długo można je wystawić i kto wypłaca zasiłek chorobowy przyszłej mamie?
Beta HCG – ile wynosi w ciąży?
Beta hCG jest wykorzystywana w testach ciążowych, by potwierdzić lub wykluczyć zapłodnienie. Jednakże dzięki jej stężeniu monitorowany jest także rozwój ciąży – szczególnie w pierwszych tygodniach. Nieprawidłowy wynik beta hCG związany może być z poważnymi wadami płodu. Z tego powodu niezwykle istotne jest jej regularne kontrolowanie. Kiedy powinno się badać ten hormon? Jakie są normy dotyczące jego poziomu? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz właśnie tutaj.