Wróć

Wybierz swój region

Corporate

Umów konsultację o krwi pępowinowej

Umawiam

Matcha talks

Przedstawiamy serię wywiadów „MATCHA TALKS o komórkach macierzystych za i przeciw” przeprowadzonych przez Julię Izmałkową z ekspertami i Rodzicami chorych dzieci.

Komórki macierzyste jest to temat wywołujący wiele emocji u przyszłych Rodziców. Dlatego Julia w swoich wywiadach porusza ważne kwestie, zadaje trudne pytania swoim rozmówcom, aby lepiej zrozumieć temat bankowania krwi pępowinowej, jak również wykorzystania komórek macierzystych w leczeniu. Porusza temat opieki nad chorym dzieckiem, pytań i wątpliwości jakie mają kobiety przed porodem. Zgłębia argumenty za i przeciw bankowaniu krwi pępowinowej, o których odpowiada hematolog

podcast

Kim jest Julia Izmałkowa?

julia-izmalkowa

Julia Izmałkowa to nie tylko psycholog, ale także ceniony badacz oraz międzynarodowy prelegent. Jest założycielką agencji badawczej o nazwie IZMAŁKOWA, a także autorką dwóch inspirujących książek: „Parents First” oraz „Matcha Talks”.

Jej pasja do psychologii rodzicielstwa przekłada się na stworzenie platformy społecznościowej, którą można znaleźć pod adresem www.psychomama.pl. Jest to miejsce, które łączy blog ekspercki z aktywną społecznością na Instagramie: https://www.instagram.com/psychomama_julia/.

Julia angażuje się w różnorodne, istotne tematy związane z dobrostanem całej rodziny. Warto zaznaczyć, że szczególnie bliskie jej są wartości związane zarówno ze zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym. Jej działania w obszarze psychologii rodzicielstwa wpisują się w misję poprawy życia rodzin poprzez wiedzę i wsparcie.

Julia Izmałkowa

Psycholog
ep1

ODCINEK 1: PODNOSZENIE JAKOŚCI ŻYCIA CHORYCH DZIECI, DZIĘKI ZASTOSOWANIU KOMÓREK MACIERZYSTYCH.

Wywiad z Anną Tymińską, matką Wojtka, chłopca cierpiącego na rzadką i nieuleczalną chorobę - leukodystrofię globoidalną Krabbego. Wywiad pokazuje pozytywne zmiany, jakie zaobserwowano u Wojtka po zastosowaniu terapii komórkami macierzystymi ze sznura pępowinowego. Dzięki tej terapii, Wojtek zaczął przełykać, stał się mniej spastyczny, a nawet mógł pójść do przedszkola. Anna Tymińska dzieli się swoją osobistą historią, opowiadając o ogromnej transformacji, jaką przeżyła w swoim życiu od momentu usłyszenia diagnozy u swojego syna. Wywiad skupia się również na codziennych wyzwaniach, z jakimi muszą zmierzyć się Rodzice dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby.
ep2

ODCINEK 2: ZASTOSOWANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH W CHOROBACH HEMATOONKOLOGICZNYCH.

Wywiad z wybitnym specjalistą, prof. dr hab. n. med. Wojciechem Młynarskim, kierownikiem Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W wywiadzie profesor Młynarski wyjaśnia ogromny potencjał leczniczy komórek macierzystych z krwi pępowinowej w leczeniu młodych pacjentów cierpiących na choroby hematoonkologiczne. Julia rozmawia z profesorem również o obecnych standardach leczenia onkologicznego w Polsce i o znaczeniu wsparcia Rodziców w procesie leczenia swoich dzieci.
ep3

ODCINEK 3: EFEKTY ZASTOSOWANIA KOMÓREK MACIERZYSTYCH W MÓZGOWYM PORAŻENIU DZIECIĘCYM.

Wyjątkowy wywiad z Beatą Krajewską-Mróz i Jarosławem Mrozem, Rodzicami małej Ady, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. W rozmowie z Julią Rodzice opowiadają, że pierwszym sygnałem, który wywołał ich obawy, był brak chwytu prawą ręką ich córki. Z determinacją i miłością podjęli trudną decyzję o przeszczepie komórek macierzystych z krwi pępowinowej Ady, której dokonano, gdy dziewczynka miała zaledwie 2 lata. Dzięki tej terapii Adzie udało się osiągnąć niesamowity postęp – zaczęła samodzielnie chwytać i podnosić przedmioty prawą ręką. W naszym wywiadzie Beata i Jarosław dzielą się swoją historią i opisują trudną drogę, jaką musieli przejść zanim ich dziecko zostało zdiagnozowane. Podkreślają również, że wiedza nie zawsze jest dostarczana przez lekarzy, i Rodzice często muszą szukać informacji na własną rękę, by znaleźć najlepsze rozwiązania dla swojego dziecka.
ep4

ODCINEK 4: DLACZEGO BANKOWANIE KRWI PĘPOWINOWEJ JEST JEDNYM Z KLUCZOWYCH ASPEKTÓW

Wywiad z Agnieszką Gąsior-Guziak, doświadczoną położną, która dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pani Agnieszka rozwiewa wątpliwości i wyjaśnia, dlaczego bankowanie krwi pępowinowej jest jednym z kluczowych aspektów, które przyszli Rodzice powinni przemyśleć i zrozumieć. W trakcie rozmowy, pani Agnieszka opowiada o rozterkach i obawach, z jakimi często borykają się młode mamy przed porodem, a także analizuje źródła tych lęków. Ponadto, podkreśla znaczenie roli położnej we wspieraniu ciężarnych kobiet. To bardzo interesujący wywiad, który niesie ze sobą cenne wskazówki dla przyszłych Rodziców, przede wszystkim kobiet w ciąży.
ep5

ODCINEK 5: BANKOWAĆ KREW PĘPOWINOWĄ CZY NIE? KTÓRY WYBÓR JEST SŁUSZNY?

Wywiad z lekarzem Tomaszem Baranem, wiceprezesem Polskiego Banku Komórek Macierzystych. W tym wywiadzie uzyskamy odpowiedź na pytanie, dlaczego zarówno Rodzice, którzy decydują się na bankowanie krwi pępowinowej, jak i ci, którzy tego nie robią, podejmują słuszną decyzję. Pan Tomasz Baran omawia możliwości zastosowań komórek macierzystych, ukazując jednocześnie ich ograniczenia i wyjaśnia, dlaczego nie są – i nigdy nie będą – lekarstwem na wszystkie choroby. Przekazuje też ważną myśl o świadomości i prawie wyboru, podkreślając, że decyzja o bankowaniu krwi pępowinowej to kwestia osobista, która powinna być podjęta na podstawie rzetelnej wiedzy i rozważeniu wszystkich za i przeciw.